Родовые поместья в поселении Ра-Свет (с. Марьевка Синельниковского района)

IMG_1157

День Земли

Саманная кладка (2)

Контакты

Игорь Шиллер: 050 201 73 70

Как добраться до поселения

Расстояние от Днепропетровска — около 40 км

До Ра-Света добраться можно:

  • электричкой (бли­жайшая ост. в 7-ми км от поселения);
  • автобусами (ближай­шая ост. в 3-х км от поселения);
  • личным автотранспортом

Количество поселенцев

19 семей
1семья зимует, остальные приезжают в весенне-летний сезон

Перспектива для расширения экопоселения

    • оформление участков под ЛКХ в селе и на примыкающих территориях;
    • покупка участков у собственников

(Подробно читайте внизу в статье)

Мероприятия, организуемые коллективом экопоселения

Выезды соседей для празднования Дней солнцестояния, равноденствия, Дня Земли

Семинары — авторские, силами поселенцев, и под руководством В.И.Белявской

Встречи и общение между поселенцами зачастую проходят, как на земле поселения, так и в городе

Детально ще трохи про нас і нашу землю.

Датою створення вважаємо 2007рік (створення ініціативної групи). Документи на землю одержали у 2009 році.

Спільного будинку не маємо. Є територія однієї з ділянок, на якій традиційно збираємось.

Двоє з наших поселенців тримають вулики. Щодо купівлі у них меду телефонуйте за конт. тел.: 0662904454.

Землі Ра-Свєту розташовані в гарному місці. Через невеликий луг, в кількох хвилинах ходу від крайньої межі поселення, є канал, який має назву Вороний. Багато джерел. Вода в каналі не замерзає взимку.

Під основний масив поселення одержали північний схил — одну з колишніх вулиць села Мар’ївка.

Статуту для учасників проекту ми так і не створили, хоча намагання були. Вирішили врешті решт, що будемо довіряти один одному, а також здоровій силі колективних рішень, які приймаємо, як того вимагає ситуація.

Що нам дало наше об’єднання у групу майбутніх сусідів-поселенців родового поселення Ра-Свєт? Наші спільні поїздки, наше освоювання зарослих бур’янами суглинків? Спілкування у Дніпропетровську в тісній кімнаті Інформаційного центру творців родових помість?
Насамперед — кожен, хто того прагнув, знайшов собі нових друзів. Серед поселенців є група активістів, які між собою частіше за інших спілкуються, виступають організаторами спільних заходів. По-друге, у нас є тепер досвід роботи з землею, застосування органічних методів у догляді за рослинами.
Але найголовніше, так це те, що ми, ті, хто називає себе поселенцем, хто буває на спільних зборах, цікавиться справами у сусідів, не кажучи вже про тих, хто освоює свою землю — найголовніше, що ми відчули причетність до великої справи зміни свідомості — своєї, насамперед. Приємне відчуття людей діла, які не просто мріють, але й діють! Ми — одні з першопроходців!

Є про що радитись один з одним, є чому разом радіти, на що надіятися!
У 2009 році ми купили на спільні кошти бензокосарку, культиватор, садового возика.
У 2012, 2013 роках в осінній період гуртом закупили в розсадниках і висадили на своїх ділянках хвойники.
В ці ж роки чотири рази організовували в школах сусідніх сіл виступи сонячних бардів, які приїжджали в Дніпропетровськ з Росії.
У 2012 році на території поселення організували  трьохденний семінар, причому силами самих поселенців, — «Как войти в новую эпоху».
У 2013 році організували чистку трьох колодязів, які нам залишились в нащадок від колишніх господарів — Ра-Свєт же все-таки є, в основному, сільською вулицею, хоч тепер замість колишніх будинків — руїни.
Того ж року дві жінки з нашого поселення їздили в Москву на Міжнародний фестиваль «Звенящие кедры России», де презентували через прес-реліз і великий стенд фотографій наше поселення і одержали Диплом учасників цього важливого для представників руху читачів книг В.М.Мегре заходу.
У 2014 році організували ще один трьохденний семінар («Рівні свідомості»), ведучою якого була Валентина Йосипівна Бєлявська, автор вчень, заснованих на її власних дослідженні давніх писемних джерел.
У тому ж році допомогли одному з сусідів вивезти з його дачі з іншого району області  у Ра-Свєт вирощені ним сибірські кедри. За що одержали змогу викупити і учасникам поселення по кілька кедриків.
У 2015 році троє поселенців відгукнулись на прохання волонтерів зони АТО і виготовили 7 мотанок, які разом з іншими рукотворними виробами потрапили на благодійний ярмарок «Надія України» в Італію. Таким чином учасники ярмарку допомогли пораненим воїнам.

Ми не маємо націоналістичних уподобань.нам необхідні зв’язки з росіянами — як і з іншими народами. З однодумцями, з небайдужими прогресивно мислячими людьми. Тільки разом, у творчості, з радістю відновлюючи землю, можемо виховувати дітей, маємо надію на мир на Землі.

Інформація для бажаючих приєднатись до нас. Ви можете приїхати, поспілкуватись з сім’єю, яка постійно живе в поселенні, з іншими членами колективу. Усе вам розкажемо. Якщо буде на чому проїхати по поселенню — то й покажемо. Але оформленням необхідних документів кожен з новоприбулих займається самотужки. Щонайменш таке оформлення займає 2 роки. В цей час можна потихеньку освоювати землю. Будуватись, звичайно, не можна, а от грядки зробити, бувати на землі — все це можна робити. Допоможемо із зберіганням вашого садавого інструменту, наметів.
Є вільні ділянки на території, яка розміщена одним великим масивом. Серед них — такі, які продаються, і ті, що ніким не були оформлені. Є ще й садиби в селі. Наше поселення обіймає два сусідніх села. Колись це було одне велике село. Із-за плутаниною з назвою з одного села утворилося два: Мар’ївка і Мар’їнка. Купувати садиби є де — все це поряд з Ра-Свєтом. Вже 3 сім’ї мають свої родові помістя в інфраструктурі села. Площа ділянки у кожної сім’ї — не менше гектара. Один з таких поселенців став «зіркою» обласного телебачення, яке не раз знімало його і побудований ним будинок «лисяча нора». Він — якраз один з тих, хто утримує бджіл, має свій мед.

Ще дещо про забудову на наших ділянках.  Окрім вищезгаданої «лисячої нори» в Ра-Свєті будується ще одне подібне, тобто заглиблене помешкання, також є вже побудований традиційно, з ракушняка, невеликий будинок, який з любов’ю розмалювала квітами його господарка. Є вже готовий котлован для ще одного будинка. Його також планують зводити за екологічною технологією.

Чекаємо вас, друзі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>