Як безкоштовно отримати земельну ділянку від держави. Інструкція.

IMG_1157Відповідно до законiв України, всі українці мають право на отримання 6 ділянок землі, але їх цільове призначення має бути різним.
Право на землю гарантує українцям Конституція України і Земельний Кодекс.

Яку ділянку можна отримати

Громадяни України можуть законно отримати землю. Розмір землі залежить від цільового призначення. Отже, українці мають право на ділянки:
— до 2 га землі — на ведення особистого сільського господарства;
— до 0,12 га землі — на ведення садівництва;
— будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: у селах — до 0,25 га, в селищах — до 0,15 га, в містах — до 0,10 га землі;
— до 0,10 га землі — на індивідуальне дачне будівництво;
— до 0,01 га землі — на будівництво гаража
— для ведення фермерського господарства.

Зазначимо, що, згідно із законодавством, виділення землі безкоштовно проводиться один раз.

При цьому, кожен бажаючий має право отримати земельну ділянку за кожним видом використання, причому, незалежно від місця проживання або реєстрації. Можна вибрати землю в будь-якому іншому місті або за його межами. Звичайно, землю під Києвом отримати безкоштовно навряд чи вийде, а от обзавестися ділянкою в сільській місцевості можливо.

Яка ж процедура БЕЗКОШТОВНОЇ приватизації земельних ділянок?

1. Першим етапом отримання землі є подача заяви до органу місцевого самоврядування або виконавчої влади. Необхідно вказати де знаходиться ділянка, її розмір, цільове призначення. Також слід прикріпити карту з місцем розташування землі. У разі вилучення ділянки необхідно надати нотаріально завірену згоду землекористувача. Щоб запевнити заяву у нотаріуса, необхідно витратити від 600 грн.

Після реєстрації заяви орган влади направить її копії на розгляд в наступні структури:
— територіальні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів;
— органи містобудування та архітектури;
— органи охорони культурної спадщини;
— органи охорони навколишнього середовища;
— санітарно-епідеміологічну службу;
— територіальні органи виконавчої влади з питань лісового і / або водного господарства.
Ці органи надають висновки про можливість відведення земельної ділянки для зазначених цілей, розмірах, площі та умови її відведення.

2. Органи влади протягом місяця приймають рішення про виділення землі. Якщо рішення позитивне, то дозволяється розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Також орган може відмовити, обґрунтувавши рішення тим, що місце розташування ділянки не відповідає вимогам генпланів населених пунктів або іншої містобудівної документації.
Якщо отримано позитивну відповідь, органи влади дозволяють розробку проекту приватизації земельної ділянки.

3. На наступному етапі необхідно розробити проект відведення земельної ділянки. Для цього укладається договір із землевпорядною організацією. Вона повинна мати відповідну ліцензію.У документі необхідно вказати терміни і умови розробки проекту.

4. Після розробки необхідно подати проект відведення земельної ділянки в Комісію з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою. Протягом 3 тижнів комісія повинна прийняти рішення з цього питання і направити свій висновок до органу виконавчої влади.

5. Далі узгоджений проект необхідно подати в орган, який видав дозвіл на його розробку. Через два тижні орган повинен затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Негативне рішення можна оскаржити в суді.

Якщо рішення позитивне, громадянин отримує держакт на право власності на земельну ділянку.

Як знайти «вільну» землю

Щоб перевірити, чи вільна земельна ділянка, необхідно подати запит до департаменту архітектури, містобудування та кадастру. До запиту необхідно додати роздруківку з GoogleMaps.
У департаменті працює служба кадастру, до якої необхідно звернутися із запитом. Проаналізувавши архівні документи, служба дає відповідь, варіантів якого може бути декілька: від повністю вільна, до повністю оформлена.
Якщо земельна ділянка вільна, можна подавати заяву до держорганів.

Підведемо підсумки

Право на безкоштовне виділення 6 ділянок землі різного цільового призначення мають всі громадяни України. Відзначимо, що в процесі отримання дозвільних документів на земельну ділянку доведеться витратитися. Але земельну ділянку можна отримати в будь-якому місті України чи за його межами.
Джерело: http://tvoemisto.tv/news/yak_bezkoshtovno_otrymaty_zemelnu_dilyanku_vid_derzhavy_instruktsiya_71841.html#sthash.phiSUyij.dpuf

*********

Зазначимо, що у нас в Дніпропетровській області є родові і екологічні поселення, які вже мають певні колективні традицї, навіть, свою історію. Подивіться після цієї статті в розділі «Родовые поселения» опис таких поселень. Може, вас вони зацікавлять. Жити поряд із однодумцями цікавіше і легше. Це до того, де, на наш погляд, краще шукати землю для безкоштовного отримання земельної ділянки від держави.
Треба ще зауважити, що є, окрім безкоштовного отримання земельної ділянки від держави, просто акт купівлі-продажу земельної ділянки, який не розглянутий у цій статті. І, якщо ви вирішите приєднуватись до якогось колективу поселенців, то, можливо, там буде така можливість — купити ділянку у когось з місцевих мешканців, або ж у тих з поселенців, які передумали створювати родове помістя. Це більш простий шлях, але будьте уважні з документами — особливо, якщо матимете діло не з однодумцями! Поцікавтеся в Інтернеті відповідними матеріалами. Ось цим, наприклад, хоч він і не зовсім «свіжий», але достатньо інформативний.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>