Пошуки своєї землі українськими однодумцями і реалії з погляду тих, хто її знайшов

Ещё один взгляд на развитие движения. Конкретно в области, и в Украине, в некоторой степени.

Трохи клопоту. Це – обов’язковий етап. Нам, тим, кому мріється утопія – а вона приходить на думку майже всім, хто прочитав «зелені книжки» — треба обов’язково мати на початку клопіт. Щоб оговтатись після ейфорії. Неполадки в сім’ї, невдоволення роботою тощо. Ви, якщо вже виростили крила які вас тримали на певному щаблі в у суспільстві, маєте їх зламати (з власного досвіду). Потім, якщо все ще живете Мрією (або як говорять у нас Ідеєю), маєте вибирати з ким і де її втілювати. До речі, пан Мегре зовсім не при чому до нашого клопоту. Він мав його на порядок більше. Річ у тому, як до нього відносишся.

384718_maki_leto_priroda_2560x1600_(www.GdeFon.ru)

Дуже неоднозначною для новачків є інформація про колективне освоєння великих площин землі (від 100га). Для того, щоб було, як у Ковчезі, Славному, Рідному – у росіян – має бути команда, яка думатиме і вершитиме з одного стартового рівня – фінансового, ідеологічного. Це рідкість. Мало того, як правило, у нас в Україні створить таке можливо при гарному розкладі у відносинах команди із владою. Тому це викличе і певну домовленість між членами колективу. Команда має рости і лишатись дієспроможною за умовою прибуття «новеньких». Від того деякий диктат неминучий. Він може проявлятися у дрібницях на кшталт тих, що люди, які намірялись вступити до команди, будуть зобов’язані приймати регулярну участь у зборах, у якихось заходах (типа святкувань сонячних циклів). Без комуни, у найкращому розумінні цього слова, створити велике поселення неможливо.

Поїздіть Україною. Пошукайте себе серед подібних колективів. Якщо відчуєте, що така форма закладання і розвитку поселення підходить вам – повний уперед! Це перспективно. А з боку дивлячись – і гарно, і романтично.
Найпростіше, далеко не виїжджаючи, віддатись «плаванню за течією» однієї з груп по освоєнню 30-50га землі. Таких достатньо в кожному регіоні. Причому зовсім без претензій до колективної потужності групи. Хоча і в таких товариствах колективи бувають цікаві.
Є ще досить частий варіант: освоєння існуючих сел. Так люди угруповуються для подальшого поступу і, буває, діють самостійно. В останньому разі – все одно прагнуть утворити щось на зразок міжсобійника однодумців. Хоча не завжди. Але про одноусібних мови зараз не йде.
Дійте як вирішите, але в любому разі – тільки так, щоб робота на землі приносила радість! Це – також обов’язково в освоєнні Ідеі. Поступово начнуть проростати нові крила! Звісно, якщо це справа ваша. І тоді вам відкриється смисл того, що великі наміри втілюються тільки після певного клопоту. Щоб дати їм наснагу, а вам – впевненість у вірності вибору.

(Наталія Савчук, поселення Ра-Світ)

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>